Mükemmel İnstagram Fotoğrafları Oluşturmak İçin Öneriler

İnstagramda kaliteli fotoğraflar paylaşabilmeniz için profesyonel fotoğraf makinelerine, aylarca süren kurslara gitmeye ihtiyacınız yok. Birkaç güzel uygulama ve efektlerle harikalar yaratabilirsiniz. Tabi ki ışığın önemini unutmuyoruz. Bunların hepsini bir araya getirip doğru bir şekilde nasıl kullanırız? İnstagramda etkileyici, kaliteli fotoğraflar çekmek neden önemlidir?

  • Belli bir kitleye ulaşabilmek için fotoğraf kalitesinin önemine Fenomenliğe Doğru Adım Adım makalemizde değinmiştik. Bu makalemizde ise instagram için nasıl kaliteli fotoğraflar çekebileceğimizden bahsedeceğiz.
  • Kaliteli fotoğraf çekebilmeniz için öncelikle arka planı dikkatli seçmeniz lazım. Seçtiğiniz arka plan dikkat çekici olursa vereceğiniz en basit pozu bile göz alıcı hale getirecektir. En çok dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri ise ışıktır.
  • Doğal pozlar vererek çekildiğiniz fotoğraflar her zaman insanların daha çok beğenisini kazanır. Bu yüzden poz verirken rahat davranmalısınız. En çok dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri ise ışıktır. Dışarda çekildiğiniz fotoğraflarda. Kullanabileceğiniz en güzel ve en doğal ışık gün ışığıdır. Gün ışığını tam tepeden almayacak şekilde ayarlayarak kaliteli fotoğraflar elde edebilirsiniz. Güzel çıktığınız açıyı bulun, kendinizi en rahat hissettiğiniz duruşunuzu belirleyin ve sade bir şekilde gülümseyin. Abartılı filtreler kullanmaktan kaçının. Doğal filtreler her zaman fotoğraflarınızı daha hoş gösterecektir.
  • Bahsettiğimiz kuralları uygulamanız tabi ki biraz zaman alacaktır. Her ne kadar kaliteli fotoğraflar çekmek kitle sahibi olmak için önemli bir unsur olsada, sevdiklerinizle etkileşim içinde olmak kadar önemli olmadığını unutmayın.

Tags

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Doğru müşteri adayına ulaşmak için hemen arayın

0553 077 40 28

top
WhatsApp chat